Europos dienos proga – maršrutas po Vilnių

Gegužės 9-osios – Europos dienos proga Europos Parlamento biuras Lietuvoje kviečia pasivaikščioti po Vilnių ir susipažinti su vietomis, kurios primena Lietuvos kelią į Europos Sąjungą. Įtraukiantį 14 stotelių maršrutą Europos Parlamento biuras Lietuvoje sukūrė kartu su mobiliosios programėlės #walk15 kūrėjais. Lietuvių kalba maršrutų punktus įgarsino Vytautas Rumšas bei Vlada Musvydaitė.

Ar žinote, kas buvo atsakingas už Lietuvos derybas dėl narystės ES? Kaip cepelinai susiję su referendumu dėl narystės ES? Ar teko naudotis bankomatu, iš kurio buvo išimtas pirmasis euro banknotas Lietuvoje? Kas sieja garsųjį disidentą Andrejų Sacharovą su Lietuva ir Europa? Ar matėte Vilniaus universitetą Briuselyje? Apie visą tai sužinosite pasivaikščioję po Vilnių Europos dienos maršrutu – gyvai arba virtualiai.

6 km ilgio pasivaikščiojimo maršrutą „Europos dieną eikime kartu“ rasite mobiliojoje programėlėje #walk15. Jį sudaro 14 stotelių. Pora stotelių yra toliau nuo pagrindinio maršruto – norėdami jas pasiekti, turėsite suvaikščioti 10 km. Kad susipažintumėte su maršruto objektais, pakanka bežingsniuojant spustelėti programėlės mygtuką ir klausytis informacijos lietuvių arba anglų kalba. Jei skubate ar nenorite pavargti, apie kiekvieną maršruto stotelę kviečiame pasiskaityti, o aplankyti jas galėsite vėliau. Maršrutas taip pat aprašytas tinklalapyje „Neakivaizdinis Vilnius“.

Maršruto nuoroda programėlėje #walk15 rasite spustelėję ČIA.

Dar neturite programėlės #walk15?

Parsisiųsti nemokamą mobiliąją programėlę #walk15 galite iš „Google Play“, „App Store“ arba „Huawei Appgallery“ aplikacijų savo telefone. Prisijungę spustelkite vietos simboliu pažymėtą ikoną apatinėje programėlės juostoje ir pasirodžiusiame „Trasos“ lango paieškos laukelyje įveskite „Europos dienos maršrutas po Vilnių“. Spauskite „Ieškoti trasų“ ir atverkite paieškos laukelyje siūlomą maršrutą.

Gero pasivaikščiojimo ir su Europos diena!