Įsibėgėja projektas MOKYKLOS EINA: sveikatingumo paskaitos moksleiviams

Rudens pradžioje startavęs į žemo fizinio aktyvumo savivaldybes nukreiptas ir moksleivius judėti skatinantis projektas MOKYKLOS EINA įgauna pagreitį. Lapkričio viduryje pradedamas sveikatingumo paskaitų projekte dalyvaujančioms mokykloms etapas.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, net apie 80 proc. pasaulio vaikų ir paauglių nepasiekia rekomenduojamo kasdienio fizinio aktyvumo lygio. Ne išimtis ir Lietuva. Rekomenduojamą aktyvumo lygį išlaikančių vaikų bei paauglių skaičius šalyje neviršija trečdalio, o net keliolika šalies savivaldybių priskiriamos kaip neperkopiančios itin žemų fizinio aktyvumo rodiklių. Kaip viena iš priemonių sprendžiant šią problemą nuo rudens startavo Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei mobiliosios programėlės „#walk15“ projektas „Mokyklos eina“.

Projekto „Mokyklos eina“ autoriai savo dėmesį nukreips į problemines – žemiausius fizinio aktyvumo rodiklius fiksuojančias – savivaldybes. Pažangios mobiliosios vaikščiojimo programėlės „#walk15“ pagalba jiems bus sukurtos net kelios, kasdieninį judėjimą ir aktyvumą palaikyti skatinančios priemonės, o kai kurias jų, siekdami skatinti bendruomeniškumą, mokiniai bei mokytojai galės kurti patys.

Pirmuoju etapu projekte dalyvauti atrinktos mokyklos buvo kviečiamos jungtis į privačius mokyklų žingsnių iššūkius, kurie tęsis tris mėnesius – iki sausio mėnesio pradžios.

Antruoju etapu projekto dalyviai ėmėsi kurti pasivaikščiojimo maršrutus – savo mokyklos trasą, kuri su informaciniais punktais ir žemėlapiu nuguls programėlės #walk15 virtualių trasų skiltyje.

Sveikatingumo paskaitų startas

Lapkričio viduryje startuoja trečiasis projekto etapas – sveikatingumo paskaitos su Lietuvos sporto universiteto profesoriumi Arūnu Emeljanovu. Profesorius turi beveik dviejų dešimčių metų praktinę fizinio ugdymo ir sveikos gyvensenos mokytojo patirtį, yra parengęs per 80 mokslinių publikacijų, dalyvavęs daugiau nei 100 konferencijų ir net stažavęsis tokiuose prestižiniuose universitetuose kaip Harvardo, Kolumbijos ar Kalifornijos aukštosios mokyklos.

Prof. A. Emeljanovas rengs atskiras nuotolines paskaitas kiekvienos projekte dalyvaujančios mokyklos mokiniams, pristatydamas fizinio aktyvumo svarbą, kasdienines rekomendacijas bei patarimus.

Projekto įgyvendintojai tiki, jog profesoriaus patirtis bei moksleiviams parengta metodinė medžiaga sudomins ir įtrauks visus susirinkusius į nuotolines jo pamokas.

MOKYKLOS EINA projekto eigą norintys gali sekti tokio paties pavadinimo FACEBOOK grupėje spustelėję ČIA.

Projekto MOKYKLOS EINA dalyviai

Projekte dalyvauja 30 mokyklų iš 15 žemiausią fizinį aktyvumą turinčių savivaldybių. Tai:

Projektas „Mokyklos eina“, kurį įgyvendina UAB „Walk15“, bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.