Ką kartu nuveikėme 2020-aisiais?

Ėjome žiemą, ėjome vasarą, ėjome naktį ir net virtualiai. Kartu atradome daug aktyvių sportinių veiklų ir įgijome daug vertingų žinių apie sveikatingumą bei aktyvumą. Kviečiame apžvelgti, ką kartu 2020-aisiais nuveikė visa #walk15 bendruomenė.

IKI Ėjimo varžybos – didžiausias sveikatingumo renginys šalyje

Visų pirma, visi kartu 2020-aisiais įgyvendinome tris šalyje savo konceptu unikalius ir dydžiu 2020-aisiais metais masiškiausius sporto renginius – ėjimui skatinti skirtas „IKI Ėjimo varžybas“*. Penktuosius metus organizuojami renginiai 2020-aisiais vyko Vilniaus, Šilutės ir Kauno miestuose, kur, bendradarbiaujant su miestų visuomenės sveikatos biurais ir savivaldybėmis buvo sukurti trys 10,5 km ilgio maršrutai. Priėmus neįprastus, maksimalų saugumą garantavusius sprendimus, bendrai renginiuose susibūrė per 20 tūkst. sveikatingumo entuziastų. Už įsitraukimą ir aktyvumą sakome AČIŪ jums visiems!

Nors varžybose pirmų vietų nėra, sportinių aktyvacijų dėka dalyviai skatinami puoselėti aktyvų laisvalaikį bei atrasti naujas sporto šakas ir kitas sveikatingumo priemones. Tiesa, finišavusių, sėkmingai 10,5 kilometrų trasą įveikusių ir medalį atsiėmusių dalyvių laukė ne tik įvairios pramogos, bet ir pasaulyje unikali apsipirkimo už žingsnius erdvė – žingsnių turgus. Per tris 2020-ųjų metų renginius vien už surinktus žingsnius išpirkote 65 000 vaisių ir daržovių bei dešimtis tūkstančių kitų renginio partnerių įsteigtų sveikatai palankių produktų.

Virtualų, įgarsintą bei įdomiais informaciniais punktais papildytą renginio maršrutas nugulė programėlėje #walk15. Kiekvieno renginio metu išrinktas vyriausias ir jauniausias renginio dalyvis, masiškiausiai einančios šeimos, įmonės, komandos, mokyklos ir darželiai. Džiaugiamės prisimindami, jog jauniausius ir vyriausius dalyvius skyrė net 9 dešimtmečiai, o tai reiškia, kad „IKI Ėjimo varžybos“ įtraukia visų skirtingų amžiaus grupių sporto entuziastus. Negana to, ypatingai vertiname tai, jog kasmet renginiuose susirenka ir vis gausesnis fizinę negalią turinčių asmenų skaičius. Juk būdų smagiai ir pilnavertiškai praleisti laiką judant atrasti galime visi!

Pirmojo renginio Vilniuje metu buvo apdovanoti ir labiausiai per metus #walk15 programėlėje ėję miestai, mokyklos, universitetai ir įmonės.

*Projektas „Ėjimo varžybos“ bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas. Artimiausios „IKI Ėjimo varžybos“ planuojamos 2021-ųjų pavasarį – paskutinį balandžio šeštadienį Vilniuje.

Taip 2020-aisiais ėjome šiuose sveikatingumo žygiuose:

  • „Diabetas mano širdyje“ ėjimas Kaune – diabeto bei širdies-kraujagyslių ligų prevencijai skirtos trasos atidarymas.
  • „Labradorų ėjimas Labanoro girioje“ – renginys, skirtas augintinių turėtojų sveikatinimui ir aktyvaus laisvalaikio bendruomenės puoselėjimui.
  • „Naktinis Joninių žygis Trakuose“.
  • Pėsčiųjų žygis „Žaliuoju kursu per Palangą 2020“.
  • Žygis „Žygimanto ir Barboros meilės keliu“.

Peržengta 100 000 vartotojų riba

Per 2020-uosius metus naudingų žingsnių programėlė #walk15 augo neįtikėtinu greičiu ir visi kartu susibūrėme į daugiau nei 115 000 aktyvių vartotojų bendruomenę. Galime pasidžiaugti, kad tokio aktyvumo dėka 6 kartus patekome į pirmąją vietą tarp „iOS“ ir „Android“ vartotojų dažniausiai naudojamų programėlių „Health&Fitness“ kategorijoje. O už visą tai buvome įvertinti – surinkome daugiausiai visuomenės palaikymo sporto vadybos apdovanojimų METŲ INOVACIJOS kategorijoje.

Per 2020-uosius metus mobilioji programėlė #walk15 vartotojams sukūrė ir pristatė šias inovatyvias funkcijas:

  • Virtualių medžių auginimo funkcionalumą. Gegužės mėnesį programėlėje buvo įdiegtas funkcionalumas, vaikščiojimo metu vartotojus supažindinantis su CO2 taršos mastu bei leidžiantis suprasti, kaip stipriai kiekvienas žmogus gali ją sumažinti, jei automobilį iškeičia į ėjimą. Nuo šios unikalios funkcijos įdiegimo visi programėlės vartotojai ir įmonės, mokyklos, universitetai, aukštosios mokyklos eidami augina virtualius medžius, atitinkančius skaičių tikrų, kurie būtų įdarbinti apdirbti CO2 dujas, jei tą patį atstumą vartotojas būtų pasirinkęs įveikti automobiliu.
  • Viešus ir privačius žingsnių iššūkius. Per smagią konkurenciją ir azartą skatinančius virtualius žingsnių iššūkius programėlė #walk15 tapo įrankiu daugiau nei 1000 įmonių, norinčių skatinti savo darbuotojus judėti. Taip pat iššūkiai subūrė ir 77 šalies miestų gyventojus, 28 šalies universitetų bendruomenes, 351 šalies mokyklos bendruomenę eiti ir smagiai tarpusavyje pasivaržyti aktyvumu.
  • Įgarsintus, virtualios realybės funkcijomis papildytus pažintinius maršrutus. Programėlė vartotojams siūlo atrasti per 160 pažintinių maršrutų skirtingose šalies vietovėse. 2020-aisiais maršrutai buvo papildyti unikaliomis ir išskirtinai inovatyviomis funkcijomis – įgarsinimu bei papildomos realybės funkcionalumais.
  • „Together Alone“ (vieni, bet kartu) koncepcija įmonėms. Virtualių žingsnių iššūkių funkcija įmonėms karantino metu suteikė galimybę išsaugoti darbuotojų tarpusavio ryšį ir taip motyvuoti juos judėti, net ir dirbant atskirai iš namų.
  • Virtualią platformą sveikatingumo renginių organizavimui. Karantino metu programėlė tapo įrankiu sveikatingumo renginių perkėlimui į virtualią erdvę. Įkėlus renginio maršrutą bei iššūkį dalyviams į programėlę #walk15, dalyviai galėjo dalyvauti būdami saugiu atstumu vieni nuo kitų, nesusitikdami ir nesibūriuodami.

Pirmasis receptas su #walk15

2020-aisiais su mobiliosios programėlės pagalba buvo išrašytas pirmasis receptas, kurį išrašė gydytoja endokrinologė, siekusi paskatinti pacientus daugiau vaikščioti.

Taip pat sukūrėme ir reikšmingų partnerysčių. Nuo šių metų rudens #walk15 programėlė bendradarbiauja su Lietuvos sporto universitetu, kurio bendruomenei – dėstytojams ir studentams – programėlė suteikia galimybę nuotolines paskaitas padaryti interaktyvias, artimesnes gyvam bendravimui ir labiau įtraukiančias.  

Galiausiai 2020-aisiais programėlė #walk15 tapo virtualiu įrankiu, skatinančiu mokyklinio amžiaus vaikų aktyvumą. Karantino metu kartu su LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija programėlės kūrėjai sukūrė sąlygas mokytojams kurti nemokamus, interaktyvius žingsnių iššūkius savo klasėms ar mokykloms, taip skatindami išlikti aktyvius net ir karantino metu. Tuo tarpu nuo 2020-ųjų rudens startavo projektas „Mokyklos eina“, kuriame mobiliosios programėlės #walk15 inovatyviomis funkcijomis skatinamas žemiausią fizinį aktyvumą turinčių savivaldybių moksleivių aktyvumas – kuriami žingsnių iššūkiai, mokykloms priklausysiantys virtualūs maršrutai ir kitos inovatyvios sveikatingumo veiklos.

AČIŪ JUMS!

Atsigręždami atgal į šiuos metus galime drąsiai teigti, kad nuveikta išties daug ir už tai turime dėkoti tik jums, aktyviausieji programėlės bendruomenės nariai. Jūs skatinate mus tobulėti ir kurti vis įdomesnius bei naudingesnius programėlės funkcionalumus. AČIŪ JUMS!

Artėjančiais metais pažadame tik dar daugiau virtualių funkcijų ir dar įdomesnių sveikatingumo renginių. Likime ir eikime kartu!

PS. Paskaičiavome, kad iki šiol vidutiniškai mūsų vartotojai eina 5000 žingsnių per dieną. Koks jūsų tikslas kitiems metams? 🙃