Vasarą kviečiame atrasti 10 gražiausių pažintinių takų Lietuvoje

Geresnio meto iš naujo atrasti mūsų šalies grožį bei turtingą gamtą turbūt nėra. Neblaškomi minčių apie tolimas išvykas į kitas Europos ar pasaulio šalis, savo dėmesį galime nukreipti į nuodugnius savosios tyrinėjimus. Dėl šios priežasties prekybos tinklas „IKI“, kartu su mobiliąją vaikščiojimo programėle „#walk15“, vasarą kviečia leistis į netikėtų atradimų bei nuostabaus gamtos grožio kupinas keliones po Lietuvą – „IKI žygį per Lietuvą“.

10 gražiausių „IKI žygis per Lietuvą“ maršrutų

IKI žygis per Lietuvą“ iniciatoriai kviečia susipažinti su 10 kruopščiai atrinktų, bene gražiausių pažintinių takų mūsų šalyje, o vėliau juos atrasti savarankiškai – mobiliosios programėlės „#walk15“ pagalba. Keliautojų patogumui programėlėje lauks ne tik pažintinių takų maršrutai, bet ir įdomybės iš lankytinų informacinių punktų.

Mitologinis pėsčiųjų takas

Vieta: Šventa, Sirvėtos regioninis parkas

Tako ilgis: 2 km

10 gražiausių pažintinių takų Lietuvoje

Šventos kaime įsikūręs takas sužavės ne tik savo gamta, bet ir mitologine dvasia. Vaikščiodami juo turėsite galimybę pasigrožėti 17 akmeninių skulptūrų, kuriose žinomi Lietuvos skulptoriai įkūnijo senąsias baltų dievybes ir mitines būtybes. Tako ilgis – 2 kilometrai, tačiau pasivaikščiojimas gali taip įtraukti, jog čia nejausdami užtruksite net keletą valandų.

Mūšos tyrelio pažintinis takas

Vieta: Joniškio r., Žagarės regioninis parkas

Tako ilgis: 7 km

10 gražiausių pažintinių takų Lietuvoje

Nuostabųjį Mūšos tyrelio pažintinį taką rasite ne tik mobiliojoje programėlėje „#walk15“, bet ir Lietuvos rekordų knygoje – jis tituluojamas, kaip ilgiausias pelkėje įrengtas lentų takas. Eidami daugiau nei 7 kilometrus besitęsiantį maršrutą susipažinsite su unikaliomis Žagarės regioninio parko gamtinėmis vertybėmis bei atidžiai saugoma, žmogaus rankos nepriliesta aplinka.

Šauklių riedulyno pažintinis takas

Vieta: Skuodo r., Salantų regioninis parkas

Tako ilgis: 2 km

10 gražiausių pažintinių takų Lietuvoje

Salantų regioniniame parke išsidėsčiusi vietovė – viena didžiausių riedulynų Lietuvoje! Šis dviejų kilometrų ilgio takas išsiskiria mūsų kraštui neįprastu, unikaliu, tundrą primenančiu kraštovaizdžiu. Aplankyti tiesiog būtina!

Jurkiškio upelio pažintinis takas

Vieta: Molėtų r., Asvejos regioninis parkas

Tako ilgis: 2 km

10 gražiausių pažintinių takų Lietuvoje

Savo sraunumu ir vingiuotumu Jurkiškio upelis primena kalnų upokšnį, kurio šlaitų aukštis siekia net 18 metrų. Vagoje taip pat guli valstybės saugomas gamtos paveldo objektas – Jurkiškio akmuo, kitaip dar žinomas kaip „Puntuko vaikas“.

Zackagirio pažintinis takas

Vieta: Varėnos r., Dzūkijos nacionalinis parkas

Tako ilgis: 14 km

10 gražiausių pažintinių takų Lietuvoje

Pietų Lietuvoje išsidėstęs Zackagirio pažintinis takas keliautojus kviečia į Dzūkiją. Įspūdingos Grūdos upės kilpos, paslaptingas Aklaežeris, vėjo pustomas Klonių kalnas, Dziackagirio upelio pakrantėmis išsirikiavusios bebrų trobelės abejingų tikrai nepaliks. 14 kilometrų ilgio takas pakerės tiek gamtininką, tiek paprastą keliautoją!

Arlaviškių pažintinis takas

Vieta: Kauno r., Kauno marių regioninis parkas

Tako ilgis: 2 km

10 gražiausių pažintinių takų Lietuvoje

Kitaip šį Kauno rajone nusidriekusį taką pažįstame Kadagių slėnio vardu. Žengdami draustinio takeliais keliautojai gali mėgautis atsiveriančiais Nemuno kilpos vaizdais, kadagių šlaitais, ieškoti ir atrasti netikėtų, iki sielos gelmių pakerinčių gamtos vaizdinių.

Žiegždrių geologinis takas

Vieta: Kauno r., Kauno marių regioninis parkas

Tako ilgis: 3 km

10 gražiausių pažintinių takų Lietuvoje

Netoli Kauno, Kauno marių regioniniame parke įsikūręs takas – tikras gamtos lobynas. 3 kilometrų ilgio maršrutas veda pro varvinių molių nuošliaužą, Žiegždrių atodangą, aštuonkamienę, o kartu ir pačią storiausią kairiojo Kauno marių kranto liepą. Įspūdingi vaizdai abejingų nepaliks!

Salako pažintinis takas

Vieta: Zarasų r., Gražutės regioninis parkas

Tako ilgis: 5 km

10 gražiausių pažintinių takų Lietuvoje

Toliau „IKI žygis per Lietuvą“ keliautojus kviečia į Gražutės regioninį parką pasivaikščioti Salako pažintiniu taku. Šis maršrutas reprezentuoja istorinį Salako miestelį ir jo apylinkes. Eidami vaizdingu mediniu taku keliautojai prieis Luodžio ežero pakrantę, o nuo apžvalgos bokštelio galės grožėtis įstabia panorama, stebėti vandens ir miško paukščius, pasimėgauti miško tyla ir ramybe.

Akmenų rūžos pažintinis takas

Vieta: Kelmės r., Tytuvėnų regioninis parkas

Tako ilgis: 2 km

10 gražiausių pažintinių takų Lietuvoje

Per Tytuvėnų regioninį parką nusidriekęs 2 kilometrų takas unikalus ne tik gamtine, bet ir menine prasme. Vaikščiodami pažintiniu maršrutu galėsite grožėtis garsių šalies skulptorių sukurtomis akmenų skulptūromis ir instaliacijomis, kurių prasmę sužinoti padės programėlės „#walk15“ informaciniai punktai.

Nevėžio upės slėnio pažintinis takas

Vieta: Krekenavos r., Krekenavos regioninis parkas

Tako ilgis: 2 km

10 gražiausių pažintinių takų Lietuvoje

IKI žygis per Lietuvą“ gražiausių pažintinių takų sąraše taip pat rasite ir Nevėžio upės vingius ir slėnius. Krekenavos regioniniame parke įsikūręs Nevėžio upės slėnio pažintinis takas vingiuoja tarp senvagių, per pavasario potvynio metu užliejamas pievas, Gringalių miško pakraščiu. Žingsniuojant galima stebėti senvages, susipažinti su Nevėžio senslėnio gamtine įvairove, o upės vingių grožį geriau įvertinti padės medinis 6 metrų aukščio apžvalgos bokštas.

„IKI žygis per Lietuvą“ maršrutai kiekvieno telefone

10 gražiausių „IKI žygis per Lietuvą“ pažintinių takų keliautojai gali turėti savo telefone. Tereikia parsisiųsti mobiliąją vaikščiojimo programėlę „#walk15“ ir atsiverti trasų skiltį. Tuo tarpu daugiau įdomių faktų bei konkursų iš gražiausių pažintinių takų laukia „Facebook“ platformoje „IKI žygis per Lietuvą“.