Viešas kreipimasis dėl renginių intelektinių teisių pažeidimo

Gavome smūgį. UAB „Pitlane“, kuriai vadovauja Benediktas Vanagas, organizuodami renginį „Ėjimas“, pažeidė mūsų intelektinės nuosavybės teises. Kreipėmės su oficialia pretenzija, tačiau norime apie tai informuoti ir visus viešai.

Mūsų organizuojamas nemokamas ėjimo renginys „IKI Ėjimo varžybos“ vyksta jau ne vienerius metus, o renginio koncepcija yra sukurta įmonės vadovės Vlados Musvydaitės-Vilčiauskės dar prieš šešerius metus, ir ištobulinta kartu su UAB „Walk15“ komanda. Šis ėjimo renginys yra unikalus tuo, kad skatina kartu eiti ne tik šeimas, kolektyvus, bet ir vestis augintinius, kurie yra registruojami atskirai. Jie taip pat apdovanojami medaliais.

Medalių išskirtinumas – toks, jog jie visada mediniai ir su violetine juostele. Gaila, tačiau UAB „Pitlane“ organizuotame renginyje, kuris vyko šį šeštadienį, atkartoti ne tik medaliai bei kitos sudedamosios renginio dalys, bet netgi panaudotos „IKI Ėjimo varžybų“ renginio nuotraukos.

Panaudoti esminiai mūsų koncepcijos požymiai, kaip paaiškėjo iš gautų atsiliepimų, suklaidino tiek rėmėjus, tiek ir renginio dalyvius.

Renginio komunikacijoje buvo panaudota ne tik mūsų renginių skiriamoji spalva – violetinė, bet netgi ir keletas mūsų nuotraukų, kurios buvo vizualiai pakoreguotos, t. y. išimta mūsų rėmėjų atributika.

Pasaulinėje praktikoje bet koks renginio koncepcijos panaudojimas yra galimas tik turint renginio franšizę, tačiau UAB „Pitlane“ su tokiu prašymu į mus nesikreipė, taigi tokiu būdu grubiai pažeidė mūsų intelektinės nuosavybės teises.

Iki šiol įgyvendinta net 18 tokio tipo renginių, kuriuose integruota ir Vlada Musvydaitė-Vilčiauskė šeima. Norime visus suklaidintus informuoti, kad rugsėjo 25 d. organizuotas „Ėjimas“ yra tik bandymas nukopijuoti UAB „Walk15“ organizuojamas iniciatyvas.