ŠMSM_logotipas_spalvotas_LT

UAB Walk15 įgyvendina projektą Nr. SRF-SRO-2020-1-0007  „Ėjimo varžybos“ skatinantį aktyvų judėjimą. Projektas yra dalinai finansuojamas Sporto Rėmimo Fondo lėšomis pagal remiamą veiklos sritį: sporto renginių organizavimas.

Projekto santrauka:

Ėjimo varžybos – tai didžiausias nemokamas ėjimo renginys Lietuvoje, vykstantis nuo 2016 metų ir orientuotas į visus Lietuvos gyventojus, neišskiriant jų amžiaus, lyties ar fizinio pasirengimo. Šia iniciatyva siekiama skatinti visuomenės fizinį aktyvumą, pabrėžti jo naudą. Ėjimas – pati natūraliausia ir viena naudingiausių fizinių veiklų, pati geriausia širdies kraujagyslių ligų profilaktika, tai pat veikia kaip antidepresantas. Vaikštant dirba visas žmogaus raumenynas, kūnas apsirūpina deguonimi, stiprėja imuninė sistema, tvirtėja judėjimo atramos aparatas. Žingsniavimas teigiamai veikia ne tik nervų sistemą, bet ir gerina virškinimą. Vaikščiojimas ypač tinka vyresnio amžiaus žmonėms, kurie turi viršsvorį, skundžiasi sąnarių skausmais arba juos kamuoja didelis kraujospūdis.

Kasmet ėjimo varžybos organizuojamos 3 kartus per metus: Vilniuje – balandžio mėnesį, Kaune – rugsėjo mėnesį ir pasirinktame viename iš mažesniųjų Lietuvos miestų birželio mėnesį.

Varžyboms sukuriama ėjimo trasa, kuri suskirstoma į tris dalis: pradedantiesiems ėjikams ir vaikams skirta 5 000 žingsnių „Šeimų zona“ (apie 3,5 km), pažengusiems – 10 000 žingsnių „Sveikatingumo zona“  (apie 7 km), tikriems ėjimo entuziastams – 15 000 žingsnių (apie 10,5 km), tačiau visi dalyviai skatinami įveikti visą 15 000 žingsnių trasą.

Specialiai ėjimo varžybų renginiui parengiama ir virtuali trasa, kuri patalpinama išmaniesiems įrenginiams skirtoje programėlėje #walk15, leidžianti laisviau orientuotis trasoje, matyti visus joje esančius punktus, matuoti savo žingsnius. Ėjimo varžybų metu savo nueitus žingsnius galima iškeisti į prizus: vaisius, daržoves ar kitus sveikus produktus.

Ėjimo varžybų metu apdovanojamos masiškiausios grupės (mokyklų, universitetų, bendruomenių ir pan.).

Visi ėjimo varžybų dalyviai finišo zonoje apdovanojami unikaliais mediniais medaliais, kuriuos, sudalyvavus visose trijose metų varžybose, galima sujungti į vieną.

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2020-01-20–2021-09-20.

Projektas „Ėjimo varžybos“, kurį įgyvendina UAB Walk15, bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Visa informacija apie projekto eigą bus skelbiama „walk15“ internetinėje svetainėje www.walk15.lt, renginio svetainėje www.ikiejimovarzybos.lt ir socialinio tinkle paskyroje https://www.facebook.com/walk15.lt/

LATLIT_logo_LIT_full_RGB

Projektas „Vandens resursų panaudojimas eko turizmo plėtrai Latvijoje ir Lietuvoje“ (LEARN ECO TRAVEL) Nr. LLI-349 įgyvendinama pagal programą Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos 2014–2020 m. nuo 2018 m. gegužės 2 d. ir tęsis iki 2019 m. lapkričio 1 d. Projekto tikslas – plėtoti turizmo galimybes Latgaloje ir Aukštaitijoje, gerinant rekreacinius objektus prie vandens objektų ir kuriant naujus ekologinio turizmo produktus ir paslaugas, taip didinant lankytojų skaičių pasienio regionuose Latvijoje ir Lietuvoje. Bendra projekto vertė – 618 194,06 Eurų. Iš jų – bendrasis Europos regioninės plėtros fondo finansavimas – 525 464,95 Eurų.

Ši informacija parengta  naudojant Europos Sąjungos finansinę  paramą. Už šios informacijos turinį atsako Preilių (Latvija) savivaldybė. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

www.latlit.eu
www.europa.eu

1 maršrutas: „Keliauju dėl gamtos“

2 maršrutas: „Keliauju be limitų“

3 maršrutas: „7 dienos – 7 ežerai“