UAB Walk15 įgyvendina projektą, Nr. SRF-FAV-2020-1-0046, pavadinimu „Mokyklos eina“. Įvairūs fizinio aktyvumo tyrimai rodo vis prastėjančią vaikų ir jaunimo fizinio aktyvumo situaciją tiek pasaulyje, tiek Lietuvoje. Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, pasaulyje apie 80 proc. vaikų ir paauglių nepasiekia rekomenduojamo fizinio aktyvumo kiekio, todėl siekiant spręsti šią problemą pataria kiekvieną dieną įveikti bent po 10 tūkst. žingsnių ir taip apsisaugoti nuo pasyvaus gyvenimo būdo sukeliamų lėtinių ligų. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad fizinis aktyvumas gerina protinę veiklą, padeda kur kas lengviau priimti sprendimus ir susitvarkyti su savo mintimis. Ėjimas taip pat yra sportas, todėl vis daugiau žmonių atranda vaikščiojimą, naudingą daugeliu aspektų. Jis padeda ne tik atsikratyti papildomų kilogramų, sureguliuoti cukraus kiekį kraujyje, normalizuoti cholesterolį, bet veikia ir kaip širdies ir kraujagyslių ligų profilaktinė priemonė. Taip pat padeda mažinti depresiją, nerimą, stiprina imunitetą, gerina miegą. Vaikščiojimas ir pažinimas yra daugelio žmonių motyvacija judėti į priekį. UAB „Walk15“, siekdama prisidėti prie Lietuvos savivaldybių, kuriose itin žemas gyventojų fizinio aktyvumo rodiklis: Kazlų Rūdos, Marijampolės, Kalvarijos, Telšių r., Vilniaus m., Mažeikių r., Birštono, Elektrėnų, Kretingos r., Visagino m., Anykščių r., Kupiškio r., Kauno m., Kauno r., Kaišiadorių r., fizinio aktyvumo veiklų skatinimo ir plėtros, įgyvendins projektą, kurio metu atrinktoms 30 mokyklų bus sukurtos unikalios, praturtintos realybės elementais papildytos interaktyvios ėjimo trasos su užduotimis, skatinančios moksleivius daugiau vaikščioti bei mokytis ir pažinti supančią aplinką. Ėjimo trasos bus kuriamos bendradarbiaujant su pasirinktų savivaldybių mokyklų bendruomenėmis (tiek mokytojų, tiek moksleivių), kad sukurtas produktas atitiktų jų poreikius, būtų jiems patrauklus bei naudingas (pvz.: trasa, kurioje informaciniai taškai apie geografiją, biologiją ar literatūrą). Vienos trasos ilgis – apie 2,4-2,5 km, kad ją įveikti pakaktų pamokos laiko, t.y. 45 min. Taip pat einant trasa, pasiekus tam tikrus objektus, moksleiviai mobiliosios programėlės #walk15 pagalba spręs mini testus, kurių klausimai susiję su ėjimo trasos objektais bei ėjimo metu išgirsta informacija. Projekto metu bus vykdomos akcijos, kai savo per dieną nueitų 10 000 žingsnių bus galima iškeisti į saveikus užkandžius ar vaisius. Taip pat mokyklų bendruomenės dalyvaus žingsnių iššūkiuose. Kiekvienai mokyklai sukuriami individualūs žingsnių iššūkiai, skatinantys moksleivius kuo daugiau vaikščioti ir savo virtualiose žingsnių piniginėse rinkti žingsnius. Daugiausia žingsnių surinkę moksleiviai bei mokyklos bus apdovanojami prizais.

Projektas „Mokyklos eina“, kurį įgyvendina UAB Walk15, bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2020-09-01–2021-01-30.

Visa informacija apie projekto eigą bus skelbiama „#walk15“ internetinėje svetainėje www.walk15.lt, ir socialinio tinkle paskyroje https://www.facebook.com/walk15.lt/.

UAB Walk15 įgyvendina projektą Nr. SRF-SRO-2020-1-0007  „Ėjimo varžybos“ skatinantį aktyvų judėjimą. Projektas yra dalinai finansuojamas Sporto Rėmimo Fondo lėšomis pagal remiamą veiklos sritį: sporto renginių organizavimas.

Projekto santrauka:

Ėjimo varžybos – tai didžiausias nemokamas ėjimo renginys Lietuvoje, vykstantis nuo 2016 metų ir orientuotas į visus Lietuvos gyventojus, neišskiriant jų amžiaus, lyties ar fizinio pasirengimo. Šia iniciatyva siekiama skatinti visuomenės fizinį aktyvumą, pabrėžti jo naudą. Ėjimas – pati natūraliausia ir viena naudingiausių fizinių veiklų, pati geriausia širdies kraujagyslių ligų profilaktika, tai pat veikia kaip antidepresantas. Vaikštant dirba visas žmogaus raumenynas, kūnas apsirūpina deguonimi, stiprėja imuninė sistema, tvirtėja judėjimo atramos aparatas. Žingsniavimas teigiamai veikia ne tik nervų sistemą, bet ir gerina virškinimą. Vaikščiojimas ypač tinka vyresnio amžiaus žmonėms, kurie turi viršsvorį, skundžiasi sąnarių skausmais arba juos kamuoja didelis kraujospūdis.

Kasmet ėjimo varžybos organizuojamos 3 kartus per metus: Vilniuje – balandžio mėnesį, Kaune – rugsėjo mėnesį ir pasirinktame viename iš mažesniųjų Lietuvos miestų birželio mėnesį.

Varžyboms sukuriama ėjimo trasa, kuri suskirstoma į tris dalis: pradedantiesiems ėjikams ir vaikams skirta 5 000 žingsnių „Šeimų zona“ (apie 3,5 km), pažengusiems – 10 000 žingsnių „Sveikatingumo zona“  (apie 7 km), tikriems ėjimo entuziastams – 15 000 žingsnių (apie 10,5 km), tačiau visi dalyviai skatinami įveikti visą 15 000 žingsnių trasą.

Specialiai ėjimo varžybų renginiui parengiama ir virtuali trasa, kuri patalpinama išmaniesiems įrenginiams skirtoje programėlėje #walk15, leidžianti laisviau orientuotis trasoje, matyti visus joje esančius punktus, matuoti savo žingsnius. Ėjimo varžybų metu savo nueitus žingsnius galima iškeisti į prizus: vaisius, daržoves ar kitus sveikus produktus.

Ėjimo varžybų metu apdovanojamos masiškiausios grupės (mokyklų, universitetų, bendruomenių ir pan.).

Visi ėjimo varžybų dalyviai finišo zonoje apdovanojami unikaliais mediniais medaliais, kuriuos, sudalyvavus visose trijose metų varžybose, galima sujungti į vieną.

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2020-01-20–2021-09-20.

Projektas „Ėjimo varžybos“, kurį įgyvendina UAB Walk15, bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Visa informacija apie projekto eigą bus skelbiama „#walk15“ internetinėje svetainėje www.walk15.lt, renginio svetainėje www.ikiejimovarzybos.lt ir socialinio tinkle paskyroje https://www.facebook.com/walk15.lt/

Projektas „Vandens resursų panaudojimas eko turizmo plėtrai Latvijoje ir Lietuvoje“ (LEARN ECO TRAVEL) Nr. LLI-349 įgyvendinama pagal programą Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos 2014–2020 m. nuo 2018 m. gegužės 2 d. ir tęsis iki 2019 m. lapkričio 1 d. Projekto tikslas – plėtoti turizmo galimybes Latgaloje ir Aukštaitijoje, gerinant rekreacinius objektus prie vandens objektų ir kuriant naujus ekologinio turizmo produktus ir paslaugas, taip didinant lankytojų skaičių pasienio regionuose Latvijoje ir Lietuvoje. Bendra projekto vertė – 618 194,06 Eurų. Iš jų – bendrasis Europos regioninės plėtros fondo finansavimas – 525 464,95 Eurų.

Ši informacija parengta  naudojant Europos Sąjungos finansinę  paramą. Už šios informacijos turinį atsako Preilių (Latvija) savivaldybė. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

www.latlit.eu
www.europa.eu

1 maršrutas: „Keliauju dėl gamtos“

2 maršrutas: „Keliauju be limitų“

3 maršrutas: „7 dienos – 7 ežerai“